راهنما زدن در رانندگی

راهنما زدن یکی از مهم‌ترین بخش‌های رانندگی است.

راهنما زدن در رانندگی

راهنما زدن یکی از مهم‌ترین بخش‌های رانندگی است.

سه‌‌شنبه، ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۴:۴۴

در هنگام رانندگی و گردش به راست یا چپ، و هر گونه تغییر مسیر دیگر، باید از راهنما استفاده کنید. در هنگام گردش به راست و یا تغییر مسیر به راست باید راهنمای سمت راست را بزنید. برای این کار اهرم راهنما را به طرف بالا هدایت کنید، تا راهنمای سمت راست شروع به کار کند.

در هنگام گردش به چپ و یا تغییر مسیر به سمت چپ باید راهنمای سمت چپ را بزنید. اگر اهرم راهنما را به سمت پایین بزنید، راهنمای سمت چپ شروع به زدن خواهد کرد. بعد از انجام گردش، راهنما از کار می‌ایستد و نیازی نیست دوباره اهرم را به بالا یا پایین تغییر دهید.

راهنما زدن کار بسیار ساده‌ای است اما همین کار ساده را اگر فراموش کنید می‌تواند خطرساز بوده و حتی باعث تصادفات خودرویی شود، چرا که راهنما زدن به خودروهای پشت سر شما خبر می‌دهد که شما قصد تغییر مسیر و یا گردش به راست یا چپ را دارید و همین امر باعث می‌شود تا خودروهای پشت سر شما احتیاط را رعایت کنند.

همان طور که اشاره شد راهنما زدن تنها برای گردش به راست یا چپ استفاده نمی‌شود بلکه هر گونه تغییر مسیری را باید با زدن راهنما به رانندگان پشت سر خود اطلاع دهید، برای مثال اگر قصد تعویض لاین در خیابان را دارید نیز باید از راهنما استفاده کنید. بنابراین باید دقت زیادی داشته باشید و زدن راهنما را هیچ وقت فراموش نکنید، فراموش کردن راهنما در هنگام آزمون رانندگی نیز برای شما نمره منفی خواهد داشت.

آموزش ایست کامل در رانندگی
برای ایست کامل خودرو باید از پدال ترمز استفاده کنید. ابتدا باید پدال ترمز را کمی فشار دهید تا سرعت خودرو کم شود، در حالی که سرعت در حال کم شدن است راهنمای سمت راست را زده و خودرو را به سمت راست هدایت کنید. بعد از این که سرعت ماشین به کمتر از ۱۵ رسید، کلاچ را تا انتها نگه داشته و دنده را در حالت خلاص قرار دهید و بعد از ترمز را فشار دهید تا خودرو به حالت کامل متوقف شود.


نظری وارد نشده است، شما اولین باشید ...