مجله رانندگی

مجلهٔ آنلاین رانندگی، مطالب، آموزش‌ها و مقالات رانندگی و خودرویی

صفحه ۱ از ۱
۱۶ مورد یافت شد.|۰٫۰۶۲ ثانیه

6 نکته مهم در رانندگی با خودرو ون

6 نکته مهم در رانندگی با خودرو ون را از امداد خودرو رشت فرا بگیرید.


زمان تعویض روغن گیربکس

روغن گیربکس یکی از عوامل حیاتی در عملکرد صحیح و بهینه خودروها است. رعایت زمان تعویض روغن گیربکس باعث حفظ عمر و بهبود کارایی قطعات درون آن می‌ شود. در این مقاله به بررسی عوامل موثر بر زمان تعویض روغن گیربکس خواهیم پرداخت.


چگونه کیلومتر کارکرد واقعی خودرو را تشخیص دهیم؟

دستکاری کیلومتر کارکرد خودرو یکی از شیوه‌های رایج برای گران‌تر فروختن خودروهای کار کرده است که در صورت عدم تشخیص کارکرد واقعی، خریداران به هنگام خرید قیمتی بالاتر از آن چه که باید، برای یک خودرو کارکرده پرداخت می‌کنند.


شرایط اخذ گواهینامه پایه دو در سال 1402

اگر به دنبال اطلاع از شرایط اخذ گواهینامه پایه دو در سال جاری هستید حتماً این مطلب را تا انتها دنبال کنید.


خلاصه نکات مهم آیین نامه رانندگی

نکات مهم در آیین نامه رانندگی را مرور کنیم.


آموزش رانندگی بعد از گرفتن گواهینامه

در قدیم در بین کسانی که تازه شروع به رانندگی می کردند، مثلی رواج داشت که هنوز هم برخی به آن معتقدند. مثل “تا تصادف نکنی راننده نمی شوی” ، دیگر کاربردی در عصر مدرن امروز ندارد.


قانون توقف در رانندگی

یکی از قوانین مهم در رانندگی قانون توقف در رانندگی است، از این قوانین در بخش های مختلف نمونه سوالات آیین نامه اصلی سوال آمده است و بسیار در امتحان آیین نامه پرتکرار است.


داشتن رانندگی ایمن‌تر با ترک شش رفتار خطرناک

امروزه عواملی که حواس راننده را از کنترل خودرو و مسیر پرت می‌کنند، بسیار زیاد شده‌اند و به سادگی ممکن است که راننده به دلیل حواس پرتی از کنترل خودرو و واکنش به موقع در مواقع بحرانی غافل شود و اتفاقی ناگوار رخ دهد.


راهنما زدن در رانندگی

راهنما زدن یکی از مهم‌ترین بخش‌های رانندگی است.


آموزش پارک دوبل

یکی از مشکلات اکثر هنرجویان و حتی رانندگان در چگونگی انجام پارک دوبل است.


مهارت های رانندگی در سراشیبی

چگونه در سراشیبی رانندگی کنیم؟

رانندگی در سراشیبی مهارت های خاص خود را می طلبد. چگونه ترمز بگیریم یا در سراشیبی از چه دنده ای استفاده کنیم؟ چگونه خود رو را هدایت کنیم و در دو نوع خودروی اتوماتیک و دستی چه مواردی را به کار بگیریم که ضمن رانندگی ایمن بتوانیم از فشار و آسیب به خودروی خود هم جلوگیری کنیم؟ اگر به دنبال کسب مهارت های رانندگی و تبدیل شدن به یک راننده حرفه ای هستید یکی از مهارت های لازم، رانندگی در سراشیبی است که در این مطلب به آن خواهیم پرداخت.


چگونه در ترافیک رانندگی کنیم؟ (مهارت ها و اصولی رانندگی در ترافیک)

حال دیگر ترافیک مختص به تهران و آن هم ساعت شلوغ و پرترافیک نیست. در هر شهری و درهر ساعتی از شبانه روز امکان متوجه شدن با یک ترافیک سنگین و یا نیمه سنگین وجود دارد و این شما هستید که باید فرا بگیرید چگونه با این ترافیک سنگین رو به رو شوید و یا چگونه در ترافیک رانندگی کنید. در این مطلب به این مقوله خواهیم پرداخت.


چگونه در پیچ رانندگی کنیم؟ ( آموزش رانندگی در پیچ و خم)

رانندگی در پیچ و یا رانندگی در پیچ های تند و جاده های پر پیچ و خم که نیاز مند مهارت های خاص رانندگی است، موضوع این مطلب از مجموعه مطالب آموزش مهارت های رانندگی است.


چگونه حرفه ای رانندگی کنیم؟

به صورت معمول اکثر انسان ها از خودرو ها در زندگی روزمره خود استفاده می کنند. افراد زیادی هم هستند که تمایل به فرا گرفتن رانندگی دارند و البته رانندگی هم قوانین و مهارت های خاص خود را می طلبد.


نکات کلیدی در هنگام آزمون رانندگی

صکادرات چیست؟

برای این که در آزمون رانندگی دچار خطا و استرس نشوید و تمام مراحل آن را به درستی و به ترتیب انجام دهید، “صکادرات” را به خاطر بسپارید این کلمه مخفف 7 دستورالعملی است که بعد از سوار شدن به ماشین باید آن‌ها را انجام دهید.


نکات مهمی که باید در آزمون رانندگی رعایت کنید

برای شرکت در آزمون رانندگی شهری باید تمام نکات مهم را رعایت کنید، چرا که فراموش کردن حتی یک نکته می‌تواند منجر به مردود شدن شما شود. بنابراین در هنگام تمرین با مربی رانندگی همواره حواس خود را جمع کنید و تمام نکات مربوط به رانندگی را رعایت کنید تا در روز امتحان دچار خطا نشوید. در ادامه نکات مهمی را بیان خواهیم کرد تا با رعایت کردن آن‌ها در روز امتحان، به راحتی در این ازمون قبول شوید.